„S přípravnými pracemi se začalo minulý rok na podzim, ale stavba jako taková odstartovala až letos na jaře. Od čtvrtka je pro řidiče kruhový objezd uveden do předčasného užívání,“ informovala místostarostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.

Kolaudace jako taková se podle starosty města Jaromíra Brychty uskuteční až za měsíc. „Musíme tam dodělat ještě drobné úpravy, jako je například výsadba zeleně či nainstalování veřejného osvětlení,“ sdělil

Podle slov místostarostky se všem ulevilo, že se okružní křižovatka stihla ještě na začátku letní sezony. „Řidiči tak na ni nemusí čekat až do podzimu. Navíc v září by měla být hotova nová komunikace, která propojí průmyslovou zónu s výpadovkou na Brno,“ nechala se slyšet Dagmar Zvěřinová.

Od objezdu si radní slibují zpomalení dopravy, navíc v budoucnu do něj má svést auta i velký obchvat. „Spojovačka ulic Brněnská a Jamská navede dopravu z dálničního přivaděče do průmyslové zóny a zároveň uleví hustému provozu v centru města, především pak na světelné křižovatce u obchodního střediska Convent,“ vysvětlil Jaromír Brychta.

Okružní křižovatka v ulici Brněnská však nebude jedinou ve městě. Kruhový objezd by měl do konce roku vzniknout ještě u vlakového a autobusového nádraží, kde se staví obchodní dům Kaufland. „V současné době tam kruhový objezd není nutný. Ale jakmile se postaví obchodní středisko, změní se zásadně doprava. Pokud by tam nebyla kruhová křižovatka, od Kaufladu by byl výjezd skoro nemožný,“ nechala se slyšet místostarostka Žďáru.

Třetí plánovaný kruhový objezd by měl být vybudován na křižovatce ulic Brněnská a Jihlavská. Jeho stavbu však ztěžují soukromí vlastníci, kteří se mezi sebou nemohou dohodnout na podmínkách prodeje pozemků.