„Současná křižovatka, která vznikla v souvislosti s výstavbou supermarketu, nebyla nejšťastnějším řešením. Situace je tam nepřehledná, a i když tam zatím nedošlo k nějaké závažnější nehodě, mělo by se to řešit,“ informoval bystřický místostarosta Josef Vojta s tím, že se pokoušejí vyvolat jednání s krajem Vysočina, jelikož se jedná o jeho silnici.

Bystřičtí zatím již připravili studii malé okružní křižovatky, uprostřed níž by byly příčné prahy k usnadnění přesunu velkých kamionů mířících do biomasové kotelny. „Velká křižovatka by byla drahá a kromě toho v těch místech vedou inženýrské sítě a také kabely veřejného osvětlení,“ upřesnil místostarosta.

Malý objezd by vyšel zhruba na milion. Předběžně bylo dohodnuto, že na financování kruhového objezdu se bude podílet Bystřice a kraj Vysočina stejným dílem. „Dvě ramena křižovatky - k Domanínku a do sídliště jsou místní, zbývající dvě krajská. Rada již odsouhlasila garanci 500 tisíc korun v rozpočtu na rok 2008,“ sdělil starosta Karel Pačiska.

Do rekonstrukce křižovatky částečně zasáhne i letošní oprava vodovodních přípojek a kanalizace na Novoměstské ulici. Povrchy komunikace by se tak kompletně opravily příští rok, kdy se uskuteční úprava průtahu městem a silnice od Penny Marketu až po křižovatku u Elcomu na prvním sídlišti dostane nový asfaltový povrch.

Řidiči však z další změny příliš nadšení nejsou. „Místní si už zvykli, problémy mají jenom ti, co tu křižovatku neznají. Připadá mi to jako zbytečné vyhazování peněz, vždyť to stavěli před pár lety,“ vyjádřil se Petr Halva z Bystřice nad Pernštejnem.