„Loni se tam odehrály tři nehody, z toho dvě vážné. Dva lidé se zranili těžce, dva lehce,“ upřesnil mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek.

Jedním ze zraněných v tomto místě byl loni začátkem prosince šestačtyřicetiletý šofér opelu, který jel ulicí Dolní a na křižovatce chtěl pokračovat rovně ve směru do centra Žďáru. Přehlédl však automobil značky Hyundai, jenž před ním stál, jelikož na semaforu zrovna svítila červená. „U řidiče osobního automobilu značky Opel policisté následně provedli dechovou zkoušku, která vykazovala hodnotu 2,38 promile alkoholu,“ informovala tehdy o případu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Ve Žďáře byly jako rizikové vyhodnoceny některé silniční úseky už dříve, v letech 2014–2016 se nejnebezpečnější na Vysočině stala křižovatka ulic Brodská a Revoluční, kde v té době došlo k devíti dopravním nehodám se dvěma smrtelnými zraněními.

V Kraji Vysočina se v aktuálním celorepublikovém žebříčku deseti nejnebezpečnějších silničních úseků umístily hned tři. Nejhorší nové nebezpečné místo na Vysočině je v rámci celé republiky na čtvrtém místě. Jde o úsek silnice I/38 v místech, kde se západně od Golčova Jeníkova kříží s ulicí Komenského a další vedlejší silnicí. Loni se tam odehrály dvě vážné dopravní nehody. Jeden člověk zemřel, další se zranil těžce a dvě osoby lehce.

Druhý nejrizikovější úsek na Vysočině identifikovala Automapa Allianz opět na silnici I/38, a to jihovýchodně od Svojkovic na Jihlavsku. „V mírné zatáčce, kde se na komunikaci napojuje polní cesta, došlo v roce 2017 ke dvěma nehodám, rovněž vážným. Nikdo při nich nezahynul, ale tři lidé se těžce zranili, dalších devět lehce. Úsek je pátým novým nejhorším v České republice,“ potvrdil Václav Bálek.