„Na silnici tam pokládáme finální asfaltovou vrstvu," řekl Petr Vejražka, stavbyvedoucí společnosti Skanska, která pro Ředitelství silnic a dálnic ČR staví od Mělkovic k průmyslové zóně přeložku silnice první třídy číslo 19. Křižovatka tak bude už dokončena, kromě dosypání krajnic a vybavení značkami.

Křižovatka místní komunikace a silnice třetí třídy nad přejezdem směrem k Jamám bude uzavřená pro veškerý silniční provoz. Objížďka vede po silnicích III/35421, II/354, I/37, I/19 od uzavřeného úseku přes obec Jámy, Hlinné, Hodíškov, Obyčtov, Ostrov nad Oslavou, Sazomín, Vatín, Žďár nad Sázavou ulicemi Brněnská, Novoměstská, Jamská, zpět k uzavřenému úseku.

Autobusové zastávky Žďár nad Sázavou Krejdy, Žďár Jamská I a Žďár Jamská II se přemístily na stávající zastávku u obchodního domu Convent na silnici číslo I/19.

Úplná uzavírka silnice třetí třídy číslo 35420 u autobazaru u Mělkovic má trvat do 13. listopadu. Nová silnice od Mělkovic do průmyslové zóny ve Žďáře se otevře do konce listopadu.