„Přestože se narodil do chudších poměrů do rodiny ševce, díky svému výtvarnému talentu se učitelům podařilo přesvědčit jeho rodiče ke studiu na průmyslové a umělecké škole ve Zlíně.

Postupem času se svou prací a pílí dokázal vypracovat na profesora Umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti,“ začal popisovat umělcovu životní dráhui starosta Křídel Zdeněk Tatíček.

Jan Blažek se zabýval se především figurálními kompozicemi a krajinnou tvorbou. „Častým námětem jeho děl byly obrazy z různých míst z Křídel a jejich okolí, a také běžné činnosti, které znal ze života na vesnici. Rodné obci věnoval soubor obrazů zachycujících jak podobu sklizňových prací v 60. letech minulého století, tak i podobu některých chalup a zákoutí v obci v té době. Podílel se také na venkovní výzdobě kulturního domu, kde soubor sgrafit ukazuje při různých činnostech či zemědělských pracích také některé jeho známé z obce,“ prozradil Zdeněk Tatíček.

Do své rodné obce se malíř vždy rád vracel. „Přijížděl na návštěvu k mamince nebo třeba jen tak si posedět na pivo mezi své vrstevníky a známé. Snad každá domácnost v obci má na „Jendu“ Blažka milou vzpomínku v podobě nějakého obrazu,“ dodal křídelský starosta.