Ten se koná od půl čtvrté do šesti hodin večer, a to přímo v orlovně, kde bude mít nová „školička“ od počátku letních prázdnin působiště.

Dnem otevřených dveří začnou i zápisy pro děti s plnou docházkou, tedy pro ty, jež budou docházet každý všední den na minimálně šest hodin. Tyto zápisy, včetně předběžných pro děti se zájmem o částečnou docházku, pak budou pokračovat až do konce dubna.

„Pokud to kapacita dovolí, od 1. května se pak mohou průběžně hlásit i další zájemci. Vše ale závisí na tom, jaký bude o Hvězdičku mezi lidmi zájem,“ informoval za provozovatele Jan Šedo. Na dni otevřených dveří se podle jeho slov mohou rodiče i jejich ratolesti seznámit nejen s prostředím křesťanské „školičky“, ale i se zaměstnanci, kteří zodpoví jejich případné dotazy. Chybět nebude ani ukázka aktivit, jež na dítka ve skupině čekají.

„Vzdělávací program bude hlavně kopírovat liturgický rok. Zaměříme se na prožívání různých svátků, zvláště pak na Velikonoce a Vánoce. Děti zjistí, že to není jen pomlázka a dárky, ale seznámí se i s křesťanským rozměrem těchto svátků,“ nastínil Jan Šedo. Každý týden na děti budou čekat také zhruba dvě hodiny z dopoledního či odpoledního programu, kdy se budou věnovat katechezi Dobrého pastýře, tedy zjednodušeně řečeno náboženství pro děti. Během dne nebudou chybět ani modlitby. „Vše bude samozřejmě přizpůsobeno věku dětí,“ podotkl Jan Šedo.

Malí návštěvníci Hvězdičky si budou užívat i aktivity běžné ve standardních školkách, do nichž se promítnou například prvky montessori pedagogiky. „Určitě tu nebudou kvanta hraček, ale spíš různé pomůcky, které budou děti rozvíjet, vést je k nějakému poznání,“ popsal Jan Šedo s tím, že dětem bude k dispozici také tělocvična orlovny. Stravování dětí bude zajištěno z kuchyně tamní restaurace.

Na fungování křesťanské skupiny získali provozovatelé grant z evropských fondů. Dotace však nepokryje všechny potřebné náklady – především na zařízení, proto Hvězdička hledá i další možnosti financování. Příznivci „školičky“, ať už z řad firem, tak i soukromých osob, ji mohou podpořit příspěvkem na účet 2001215440/2010.

Pokud se koncept křesťanské skupiny ve Žďáře osvědčí a bude o ni mezi lidmi zájem, nevylučují provozovatelé, že by mohla ve městě vzniknout i klasická, křesťansky zaměřená školka. Ta by pak spadala s největší pravděpodobností pod Biskupství brněnské.

Křesťanská skupina Hvězdička
Den otevřených dveří: 19. dubna 2018 15:30-18:00
Aktivity pro děti a možnost seznámit se s pečovatelkami, zjistit informace, možnost zápisu dětí.

19. – 30. dubna zápis dětí s plnou docházkou (tj. každý všední den alespoň 6 hodin), předběžný zápis dětí s částečnou docházkou.

Od 1. května a dále během celého roku – průběžný zápis pro plnou i částečnou docházku dle volné kapacity. Termín se stanoví individuálně po domluvě na info@hvezdickazr.cz nebo 777 129 639.

Zahájení provozu 1. července 2018

Denní provoz 7:00 – 16:00 (případné požadavky na rozšíření budou diskutovány individuálně)

Cena: 600 Kč/měsíc při plné docházce alespoň 75 % za pololetí, 35 Kč/oběd, 200 Kč/den při částečné docházce dle volné kapacity. Při částečné pravidelné docházce je možná individuální sleva. Při zápisu se platí záloha 600 Kč.