Inspirace a notná dávka hravosti – to jsou dva aspekty, které ke kreslení potřebuje. „Bez hravosti by vtipy vymýšlet nešly. Většinou chvíli trvá, než vzniknou první dva tři. A pak už se to rozjede,“ říká Radek Chodura.

Jeho vtipy vycházejí pokaždé z aktuální situace. Tentokrát se zaměřil nejen na covid, který zřejmě ještě po nějaký čas na aktuálnosti neztratí, ale především na očkování. „Je zajímavé, že v čekárně u doktora se mi vtipy spojené s očkováním vymýšlejí obzvláště dobře. Ale nápady chodí takzvaně bez klepání. A často na naprosto nezvyklých místech,“ zamýšlí se nad prostory, kde jej navštěvuje múza, kreslíř vtipů z Herálce.

Starosta Nového Veselí Zdeněk Křivánek.
O byrokracii bych mohl napsat knihu, říká starosta Nového Veselí

Náměty se mu honí hlavou i tam, kde by to člověk nečekal. „V autobuse, cestou na nákup, po probuzení o půl druhé ráno, na záchodě, při cestě do práce nebo taky uprostřed lesa,“ vyjmenovává Radek Chodura.

Přestože se očkování stalo v poslední době ústředním tématem jeho vtipů, bere ho vážně. Legraci si dělá spíše z věcí s očkováním spojených. „Já očkovaný samozřejmě jsem. Někdy od přelomu května a června. Potvrzení jsem sice zatím nikde nepotřeboval, ale to taky nebyl důvod, proč jsem se očkoval,“ komentuje.