„Kluci a holky z obou kategorií, kteří nasbírali nejméně trestných bodů, dostali od Kraje Vysočina, stejně jako v minulých letech, nové jízdní kolo. Navíc školy na prvních třech místech obdrží finanční prémii 25 respektive patnáct a deset tisíc korun,“ informovala Hana Strnadová, ředitelka soutěže a vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství. Nové kolo si z Meziříčí odvezla Greta Locallo a Adam Procházka v kategorii mladších žáků. Ve starší kategorii nasbírali nejméně trestných bodů Andrea Musilová a Jan Štěpánek.

Revitalizace stromořadí se dotkne ulic Husova, Drdlova, Hutařova, Tyršova, Strojírenská, Binkova, Dolní, Jungmannova, Bezručova, Santiniho, Veselská, Zahradní, Jiřího z Poděbrad, 1. máje, Barákova, Horní a Brněnská.
Ve Žďáře chtějí pokračovat s obnovou zeleně, na řadě jsou stromořadí

Soutěž je určena pro čtyřčlenná smíšená družstva, cílem je získat co nejméně trestných bodů z pěti soutěžních disciplín. Žáci musí prokázat své vědomosti v testu z pravidel provozu na pozemních komunikacích, zvládnout jízdu po hřišti pod dohledem policistů, poradit si s překážkami při jízdě zručnosti a umět se správně zachovat v krizové situaci a poskytnout první pomoc. Pátou disciplinou je práce s mapou, kde je třeba podle předem vytvořeného zadání najít nejbezpečnější cestu mezi danými body.

Kategorie mladší:

1. místo – ZŠ a MŠ Černovice (Greta Locallo, Anděla Paclíková, Šimon Toufar, Jaroslav Zhorný)

2. místo – ZŠ a MŠ Osová Bítýška

3. místo – ZŠ Světlá nad Sázavou, Lánecká

Kategorie starší:

1. místo – ZŠ a MŠ Osová Bítýška (Andrea Musilová, Lucie Šimková, Libor Batelka, Jan Štěpánek)

2. místo – ZŠ a MŠ Lukavec

3. místo – ZŠ a MŠ Domamil