Kraji Vysočina chybí podle současného hejtmana Jiřího Běhounka prostory pro odpovídající archiv. Zaměstnanci krajského úřadu by rádi chodili na obědy do jídelny se společnou kuchyní i pro zaměstnance centrály Záchranného hasičského sboru kraje Vysočina.

„Počítali jsme, že pro jídelnu najdeme rychle využití, ale průtahy s předáním objektu na ministerstvu vnitra věc tak protáhly, že nakonec jsme stav neřešili. Sama o sobě se nabízela jídelna pro zaměstnance krajského úřadu, možnost pronájmu a další varianty,“ přiblížil bývalý hejtman Miloš Vystrčil.

„Až teď nám objekt patří. Uvnitř jsou sklepy na brambory, sklady, lednice a další prostory kuchyně a jídelny. Je tam vyvařovna se starými rozvody a mnoho jiného. Celek mi připadá, že má málo oken,“ shrnul včera dojem z prohlídky hejtman Běhounek.

Prohlásil, že jako stavbař amatér se obrátí na odborníky. „Potřebujeme někoho, kdo řekne, co by se s objektem dalo dělat. Má dobré obvodové zdi, nezatéká tam, ale konečné posouzení necháme specialistům. Podle toho potom najdeme využití,“ v kostce shrnul hejtman Běhounek.