Sezona v přírodním areálu by letos totiž vůbec nemusela začít. „Bohužel to nevypadá na to, že by město bylo ochotno se s námi rozumě dohodnout, tak necháme areál zavřený. Nehodláme v něm za tohoto stavu utápět další peníze,“ konstatoval správce Vilém Blažek.

Jeho firma dnes požaduje téměř milionové odškodné za zmařené investice, například minigofl či tobogan. V podnikatelském záměru atrakce figurovaly, později ale město výstavbu zamítlo. To už ovšem v době, kdy firma nakoupila materiál a nové vybavení do restaurace.

Radní o možném krachu letní sezony vědí. „Jsou tam cedule na plotech, které oznamují, že sezona nebude. Chtěli bychom, aby koupaliště fungovalo, ale jisté to není,“ podotkla starostka Zdeňka Marková.

Lidé nejsou z krize nijak nadšeni. „Tak to už asi všichni budeme jezdit do Bystřice, protože tady se jinde než na koupališti plavat nedá,“ řekl Robert Spělka z Nového Města na Moravě.

Mezi radnicí a firmou běží od loňska soudní řízení. Podle vzájemné smlouvy měla firma koupaliště opustit loni v červenci. Vilém Blažek ji však označil za neplatnou a v areálu zůstal. „Na tu smlouvu jsem upozorňoval už dříve. Například areál leží na ploše jen asi dvou a půl hektaru a my platíme léta nájem za deset a půl hektaru pozemků. Pronajali nám něco, na čem nehospodaříme,“ argumentoval Blažek.

Radnice vyčkává. Pokud jí soud dá za pravdu, musí se Vilém Blažek vystěhovat a pak demoliční četa bude moci zbourat současnou budovu restaurace a vytvořit místo ní menší turistickou chatu. „Čekáme, až soud řekne konečné slovo, máme sice připravený demoliční výměr, ale zatím vyčkáváme. Jakmile to bude soudně vyřízené, budouvu zbouráme,“ konstatovala Zdeňka Marková.

Soudních stání se Vilém Blažek kvůli zdravotním problémům zatím nemohl účastnit. „Až se dám do pořádku, tak jsem si jistý, že soud vyhraji. Jsem v právu,“ řekl.