„Musíme si vybrat pouze jednu variantu. Na realizaci obou projektů chybějí v městské pokladně peníze,“ řekla místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Vylepšený bazén nebo koupaliště

V případě, že zastupitelé dají zelenou „zimní variantě“, tedy rekonstrukci plaveckého bazénu u čtvrté základní školy, čeká areál rozsáhlá přestavba. „Návštěvníci by se mohli těšit například na tobogan, nový venkovní bazén, chrliče, vodní proudy nebo třeba saunu. Změnou by prošly sociální zařízení a šatny,“ vyjmenovala vedoucí žďárského odboru rozvoje a územního plánování Irena Škodová.

Plavecký areál krytého bazénu by se rozšířil na úkor venkovních ploch po pravé straně budovy. Už nyní radnice v návrzích počítá s tím, že za vstup do takto upraveného areálu by si návštěvníci museli připlatit. Jako druhá možnost ve hře „buď a nebo“ je vybudování letního venkovního koupaliště u Pilské nádrže.

I o něm se v minulosti dlouze v zastupitelstvu diskutovalo a vznikaly třenice. „Postavení nového koupaliště u Pilské nádrže by stálo zhruba sto milionů korun, rekonstrukce krytého bazénu asi o čtyři miliony méně,“ uvedla Dagmar Zvěřinová.

Na stavbu nového areálu u Pilské nádrže žádala radnice o dotaci z fondů Evropské unie, ale neúspěšně. „Obáváme se, že pokud nějaké dotace vůbec dostaneme, nebude se jednat o nijak závratně vysoké cifry,“ vidí skepticky další šance na získání dotačních peněz místostarostka Zvěřinová.

Stejně nákladné projekty

Oba projekty, o kterých zastupitelé mají na svém zasedání 18. září jednoznačně rozhodnout, jsou přibližně stejně finančně náročné. Aquapark ve Žďáře chybí. Nejbližší je v Jihlavě. „Přesně něco takového ve městě chybí. Když jdu do bazénu, tak bych si rád zaplaval, ale také si trochu zaskotačil. Pro změnu současného stavu jsem všemi deseti. Klidně bych si i připlatil za vstupné,“ prohlásil devatenáctiletý Lukáš Novotný ze Žďáru.

--------

Anketu k tématu najdete zde

Lucie Janebová