Na té byl zobrazen archanděl Michael bojující s ďáblem, což je světec, kterému je kostelík zasvěcen. „Mincí byla vydána tisícovka a zatím jich byla prodána asi polovina. Nyní jsou k dispozici v Turistickém informačním centru,“ sdělil místostarosta Josef Vojta.

Radní se zamýšleli rovněž nad návrhem snížení prodejní ceny mince. Ta činí 150 korun. „Zůstává nadále stejná, ty mince nepotřebujeme co nejdříve prodat. Bylo ale odsouhlaseno finanční vyrovnání, aby dosavadní výtěžek z prodeje připadl na opravu kostela,“ upozornil starosta Karel Pačiska.

O pamětní vítochovskou minci projevili zájem také sběratelé. Někteří si ji zakoupili hned, jiní vyčkávají, až její prodejní cena klesne. „Volá nám nějaký člověk z Prachatic, který vyčkává, až cena mince půjde dolů. Teď už ale nechce dál čekat a chce ji koupit hned,“ poznamenal vedoucí Turistického informačního centra Hynek Jurman.

Podle jeho názoru vydání mince upoutalo také výrobce turistických známek. „Přijali jsme nabídku. Až známky přišly, zjistili jsme, že jsou o něco menší než ty klasické. A hlavně nemají evidenční číslo, podle kterých je sběratelé řadí,“ popsal Hynek Jurman.

„Nějaký koumák chtěl zřejmě z Vítochova něco vytěžit. Známky jsou však pěkně výtvarně zpracovány a někteří lidé je kupují právě proto, že jsou odlišné,“ dodal šéf centra.