„Nastal problém s podlahou. Ta je dodávána z Francie a firma, která ji vyrábí, jede kvůli koronavirové pandemii jen na třetinový výkon. Navíc je subdodavatelem italská firma, která do podlah dodává barvivo. Ta má také omezený provoz,“ vysvětlil místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek.

Testování v novoměstské nemocnici.
Myslíte, že jste nakažení? Už i novoměstská nemocnice vás otestuje

Podle naplánovaného harmonogramu má být budova nové sportovní haly hotova do konce června. „Nastalé komplikace mohou tento termín posunout. Ale věřím, že se tak nestane,“ poznamenal Marek.

Slavnostní otevření má být v září

Na nové zázemí pro novoměstský sport se těší především sami sportovci. „Byl jsem se na stavbu podívat, dělníci pracují ostošest. Myslím si, že by to mohli v pohodě stihnout. Hala se mi zatím moc líbí, však jsme na ni taky strašně dlouho čekali,“ nechal se slyšet trenér novoměstského atletického oddílu Petr Hubáček.

Slavnostní otevření sportovní haly je naplánováno na měsíc září. „Pokud se vše stihne v termínu a hala bude skutečně dostavěna v červnu, pak prázdninové dva měsíce budou sloužit k tomu, aby se doplnilo kompletní vybavení. Nábytek, sportovní náčiní a další nezbytnosti. Tak, aby na začátku září byl vše dokončené a připravené,“ uzavřel novoměstský místostarosta.

Dětský tábor, ilustrační foto
Pojedou letos vaše děti na tábor? Organizátoři čekají na jasný verdikt