Čtyři dny budou nabité performancemi, workshopy, filmovými projekcemi, diskusemi, hudbou a spoustou zábavy. Tématem je Architektura a krajina. „Tanec a nový cirkus mají s architekturou mnoho společného, tato umění se řídí stejnými fyzikálními pravidly. Jsou spojena s gravitací a potřebou se od ní osvobodit. Symboly spojené s tělem se používají i v architektuře, půdorys kostela například kopíruje lidské tělo v horizontální poloze a podobně,“ popsala ředitelka Korespondance Marie Kinsky, která zároveň řídí pořádající Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA.

Oficiální trailer k festivalu: 

Zdroj: Youtube

Právě Jan Blažej Santini zanechal ve Žďáru nesmazatelnou stopu, díky němu a dechberoucí kapli na Zelené hoře, se město pyšní zastoupením na seznamu UNESCO. V poutním kostele svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře zájemci uvidí představení Rezonance, představí se skupina Fetes Galantes, která produkuje barokní taneční choreografie. Na Dolním hřbitově uvidí zájemci představení Rekviem – Veselá smrt.

První červencový víkend patří v Pikárci pouti.
Pouť: Biskup posvětil nový zvon při oslavě sta let pikárecké kaple

Do Žďáru dorazí i Eliška Brtnická, experimentující performerka a akrobatka, která přijede s představením Thin Skin, ověnčeném Cenou České taneční platformy. Diváky roztančí i mladí z projektu BeInternational, kteří se chopí veřejného prostoru a zámeckých zákoutí.

Kompeltní program najdete ZDE.