Teď se ale na zájemce o volné stavební parcely usmálo štěstí. Soukromý investor se ujal nevyužívané lokality mezi Novým Městem a Maršovicemi, pojmenované Nad městem, kde vzniklo kolem třiceti volných stavebních pozemků.

„Soukromý investor parcely zasíťoval a teď je prodává. Městu pak daruje komunikace, kanalizaci a veřejné osvětlení. To znamená, že veškeré inženýrské sítě a komunikace, jež město v jiných částech spravuje, bude spravovat i tady. Byla tu obava, že se tam nikdo jiný nedostane, ale my samozřejmě nechceme, aby ve městě vznikl nějaký podivný satelit. A nechce to ani investor,“ uvedla novoměstská starostka Zdeňka Marková.

Dopravní spojení

Výstavba v této části města zajistí mimo jiné i nové dopravní spojení mezi Maršovicemi a Novým Městem. Ústit bude u rybníka Koupaliště.„Toto dopravní spojení tam už prakticky je. V tuto chvíli je dokončena první etapa, a díky ní vznikla řada parcel, jež jsou už v nabídce. Troufnu si tvrdit, že je to v Novém Městě na Moravě jedna z nejkrásnějších lokalit k bydlení,“ podotkla starostka.

Místo, na němž se nabízené pozemky nacházejí, bylo pojmenováno Nad městem. Stejný název získala i první tamní ulice. Radní schválili i názvy dalších čtyř ulic, které v lokalitě vzniknou.„Měli jsme na výběr tři skupiny názvů. Jedna vycházela z názvů jehličnatých stromů, druhá z názvů lesních plodů a třetí z názvů lesů,“ uvedla Marková.

Noví majitelé parcel už tedy vědí, že své domy postaví v ulici Modřínové, Smrkové, Borové a Jedlové.

Výběr jmen ulic byl ovlivněn názvy v jiných částech města. Ty mají spíš jména významných rodáků a osobností. Záměrem radních bylo novou lokalitu odlišit, čímž by se lidem usnadnila orientace. Rada města přihlížela i k dalšímu aspektu.„Máme za to, že názvy jsou dostatečně krátké. Přemýšleli jsme i nad tím, když se vpisují jména ulic do určitých formulářů, tak aby nebyla zbytečně komplikovaná a dlouhá,“ dodala Zdeňka Marková.

HELENA ZELENÁ KŘÍŽOVÁ