Program je pro děti připravený na každý všední den. „Dětem se věnují lektorky zhruba od sedmi hodin ráno do půl čtvrté. Podle domluvy je možné čas upravit," sdělila předsedkyně Heřmánku a starostka Heřmanova Pavla Chadimová. Ačkoli je tábor primárně určený dětem od tří do dvanácti let, navštěvovat jej mohou i starší.

Lektorky mají pro své svěřence připravenou řadu aktivit. Pohybových, výtvarných i vzdělávacích. Program je vymyšlený dopředu, ale upravuje se i podle věku účastníků. Každý týden je zaměřený na jedno téma. Tentokrát je to pouť, která bude v Heřmanově o víkendu. Děti budou například kreslit kolotoče nebo vyrábět pouťové růže. Těšit se mohou ale třeba i na diskotéku nebo živé pexeso.

O službu mají zájem nejen rodiče dětí z Heřmanova, ale i ze širokého okolí. „Na celou dobu máme nahlášeno asi šedesát dětí, tento týden jich dochází zhruba deset," uvedla Pavla Chadimová.

Minitábor komunitní škola pořádala i minulý rok, rodiče tak už mají službu ověřenou. „Dochází také hodně dětí, které navštěvují naše celoroční kroužky. Také v létě tak zůstávají ve stejném prostředí a na minitábor se těší," dodala Chadimová.

Jeden den vyjde rodiče na sto padesát korun. Sto korun se platí za program, padesát korun za jídlo. Oběd připravují v místním pohostinství a svačiny dětem připravují v komunitní škole sami. Děti není potřeba přihlašovat dlouho dopředu. Poplatek se platí až zpětně, a to právě podle počtu dní, které děti na táboře skutečně strávily. „Stačí se proto rozhodnout klidně i na poslední chvíli," uzavřela Pavla Chadimová.