„Zpívání se u nás zúčastňuje čím dál více lidí, vnímají to jako navození příjemné předvánoční atmosféry. Sejít se, zazpívat si… Někteří si přijdou koledy jen poslechnout, dát si čaj, punč a popovídat si se známými. Každoročně mě potěší, když už v září a v říjnu se lidí ptají, jestli budeme i letos koledy zpívat,“ řekla hlavní organizátorka zpívání koled v Herálci Renáta Gregorová.

Poprvé se v Herálci na koledách sešli už před pár lety. „Náhodně jsem v roce 2014 viděla na internetu článek s titulkem Pojďte si s námi společně v jeden den a jednu hodinu zazpívat a prostě mě to oslovilo. Během pár minut jsem naši obec přihlásila k této tradiční akci,“ prozradila Renáta Gregorová.

Herálecké zpívání koled má svou jedinečnou atmosféru. Ke zpěvu se pokaždé připojí děti i dospělí, základ ovšem tvoří školené hlasy členů místního chrámového sboru. „Letos budeme zpívat už pošesté a pořád za doprovodu našeho skvělého farního sboru. Skvělý je tím, že se jeho členové na tuto akci spolu s námi organizátory pokaždé velice těší. A i tím, že se pořád rozrůstá o mladší a mladší členy, a to nadšení dětí pro zpěv je ohromné,“ pochválila sboristy Renáta Gregorová.

Ke zpívání koled se ještě stále mohou připojit i další obce. Stačí se jen domluvit, vyplnit formulář na webových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz, a pak se už jen ve středu 11. prosince v 18 hodin společně sejít a zazpívat si.