„Letos je to už třetí výstava, kterou jsme připravili. První dvě expozice byly od žďárského fotografa Milana Šustra. Teď vystavujeme fotografie Pavla Remara, je to taktéž žďárský fotograf,“ potvrdila zástupkyně majitelky knihkupectví Lenka Zachová.

Dílo Pavla Remara je v knihkupectví zastoupeno výběrem snímků ze souborů Krajina křížů, Rozmanité smetí a Vysočina okem Golemovým. „Hodně jej oslovují židovské památky, jim se věnuje především. Ale i další sakrální památky lze najít na jeho fotografiích,“ představila fotografovo dílo Lenka Zachová. „Jsme žďárští patrioti a chceme dát příležitost místním umělcům. A také se snažíme svým zákazníkům nabídnout i něco navíc,“ dodala.

Vzhledem k velikosti obchůdku není právě jednoduché fotografie někam umístit. „Příchozí na ně většinou musíme upozornit, aby si jich všimli. Ale reakce návštěvníků jsou velmi příznivé. Uvažujeme i o tom, že kromě fotografií bychom příště vystavili dílo některého z regionálních malířů. Kdyby měl některý z nich zájem, určitě bychom se domluvili,“ poznamenala Lenka Zachová.

Výstava děl místních umělců ovšem není jedinou aktivitou, kterou chce knihkupectví zpestřit návštěvu svým zákazníkům. Vloni se v obchůdku také uskutečnilo čtení pro děti. „Přišlo okolo pětadvaceti dětí s rodiči, všem se to líbilo. Letos jsme se rozhodli připravit pro změnu čtení pro dospělé,“ informovala Lenka Zachová.

Akce se uskuteční 20. dubna v 17.30 hodin. „Číst bude Miloš Zabloudil, který si pro tuto příležitost připravil knihu Muž, který si pletl manželku s kloboukem od Olivera Sackse. Miloš Zabloudil ji vybral proto, že ho kniha velmi oslovila,“ sdělila Lenka Zachová.