„Bylo zde podezření, že kluzák uvízl ve větvích a bude nutné vyprostit pilota. Posádka vrtulníku měla upřesnit lokalitu, kde se nehoda udála. Na místo jsme dojeli souběžně s helikoptérou a už z dálky jsme viděli, že se údajně havarované letadlo nachází na louce,“ nechal se slyšet velitel zásahu Jiří Nekovář.

„Ptali jsme se pilota, jestli byl s kluzákem jediný ve vzduchu. Když nám řekl, že ano, bylo nám jasné, že k žádné nehodě nedošlo,“ doplnil hasič. Mladý piloty na poli u lesa mezi Herálcem a Svratkou pouze přistál.

„Ani to nebylo nouzové přistání. Prostě byla špatná meteorologická situace a tak jsem radši sestoupil,“ vysvětlil dvacetiletý mladík z Plzně, který si nepřál zveřejnit své jméno. Na místo údajného neštěstí se přišli podívat i lidé z okolních obcí. „Co se tady stalo, prý tu spadlo letadlo?“ ptali se zvědavci hasičů.

Když zjistili, že šlo pouze o přistání kluzáku, ulevilo se jim. „Hlavně, že se nikomu nic nestalo. Jen by mě zajímalo, kdo bude ten výjezd platit. Vždyť tu byl i vrtulník?“ kroutil hlavou přihlížející Pavel.

Placení výjezdu hasičů ani vrtulníku se nikdo bát nemusí. „Ohlašovatel volal v dobré víře, bál se, že se něco stalo. Naštěstí o havárii nešlo. Nikdo tak peníze po nikom požadovat nebude,“ uvedl ředitel krajských záchranářů Lukáš Kettner. Stejný názor mají i hasiči.