Dokumentární pořad zaštíťuje Česká televize a Česká asociace streetwork. „Samotné natáčení spočívalo v tom, že tři z našich uživatelů získali na několik dní kamery, kterými zaznamenávali svůj každodenní život. Materiál pak předali tvůrcům dokumentu, kteří jej sestříhali a dotvořili celou práci do současné podoby. Sám však nemám představu, jakou konečnou podobu bude dokument mít. To uvidíme na premiéře, která se koná 10. prosince v Praze. Samozřejmě se všichni premiéry zúčastníme,“ řekl , vedoucí Nadosah Robert Knebl.

Všichni klienti se snaží aktivně zapojit do klubových činností. Jednou z těch spontánnějších je například tvorba adventních věnců, kterou si mohli všichni přítomní před začátkem adventní doby vyzkoušet. „Jeden z výrobků jsme věnovali bystřickému starostovi. Další přináší adventní atmosféru přímo v Nadosahu,“ dodal Robert Knebl.

Mezi jiné tvořivé aktivity, které jsou stále více v Nadosah oblíbené, patří i tvorba květináčů a sázení květin, které nyní zkrášlují prostředí v Nadosahu. V rámci kulinářské dílny si mládež připravuje i chutné pokrmy jako nedávno třeba palačinky, kterými pohostila všechny přítomné. Jejich život se tak stává pestřejší a barevnější. „Zažívají pocit užitečnosti a vlastní důležitosti. Mám z naší práce opravdu radost,“ dodal na závěr vedoucí Nadosahu Robert Knebl.

Nízkoprahové kluby jsou místem, kde mohou dospívající nalézt nejenom zázemí, ale také získat podporu a pomoc při těžkostech, které je v tomto složitém období provázejí. „Dále zde mohou realizovat různé vlastní aktivity ať již zkoušku kapely, organizaci turnaje ve stolním fotbale, půjčit si oblíbený časopis či jiným způsobem využít zdejší prostor,“ konstatovala asistentka pro oblast pastorace a propagace charity Lenka Judová.