Radní přitom letos prodávají teprve parcely v Klafaru II. “Obyvatelé nových domů zde budou bydlet v ulicích Sázavské, Kamenické, U Křížku, Uhlířské, Kupecké, Povoznické a K Milířům. Názvy vycházejí z kombinace řemesel a místopisu,“ uvedla místostarostka Dagmar Zvěřinová.

A právě z těchto názvů by se měly odvodit i ty na dosud nezasíťovaném Klafaru III. Podle mapy by do této lokality měly prodloužit ulice Kamenická, Libická a K Milířům. S výkupy dalších pozemků ke stavbě rodinných domů na Klafaru III chtějí radní začít brzy. “Pozemky pro další výstavbu by mohly být připravené během tří let,“ konstatoval starosta Jaromír Brychta.

Výstavba technické infrastruktury v další obytné lokalitě a následný prodej parcel pro výstavbu rodinných domů záleží na tom, kdy se ucelená území podaří kompletně vykoupit. „A to ať třeba ještě na Klafaru II nebo na Starém městě,“ dodal Brychta.

Celá budoucí čtvrť se podle studie napojí na část městského obchvatu. „Hlavní“ klafarská ulice Sázavská se s obchvatem spojí v lokalitě Pod starým dvorem a řidiči budou poté moci po obchvatu pokračovat až k benzínové stanici u Hamrů nad Sázavou.