Sedm žen, z nichž většina je na mateřské dovolené, doma zanechalo děti téměř všech věkových kategorií. „Ivetce jsou čtyři měsíce," upřesnila Hana Humlíčková, maminka nejmladší ratolesti.

A jak potomci zvládají nepřítomnost rodiče? „Děti možná dobře, zato tatínci hůře," usmívala se Milena Veselá. „Nehoří rodinný krb. Tatínci jsou nešťastní, že to nefunguje tak, jak má," připodobnila situaci Jiřina Štrankmüllerová a pokračovala: „Jsme matky v domácnosti na plný úvazek. Pak stačí, když odejdeme na jedno páteční odpoledne a sobotní dopoledne, a tatínci jsou rozhození. Děti ani tolik ne, ty si to užívají."

Všechny členky komise se shodly na tom, že je dobře, když mají jejich "drahé polovičky" možnost postarat se o potomky sami. „Miminko řve a tatínek z toho šílí. Ale ať si taky vyzkouší, co máme doma," pověděla například Hana Humlíčková.

Jídlo pro rodinu se musí připravit v předstihu. „A potom přicházejí na řadu lednička a kastrůlky označené pátek, sobota," popsala „svoji" metodu Štrankmüllerová. „Já jsem na pátek vařit nemusela. Manžel šel s Lucinkou do cirkusu," prozradila Alena Klimešová. „Když je nejhůř, situaci zachrání babičky – samozřejmě ne všude," poznamenala Veselá.

„Je jasné, že muži jsou rádi, že jsou další volby až za dva roky, a to ještě ne u nás," mínila Štrankmüllerová. „No, hlavně aby nebyly už příští rok," smála se Klimešová.