Jedničkou na kandidátce KDU-ČSL se stal stávající předseda městské organizace, žďárský radní a zastupitel Rostislav Dvořák (KDU-ČSL). Lidovci do voleb chtějí vstoupit s programem, který by podporoval zejména dopracování investičních projektů ve Žďáře.


„Nemáme vytyčený nějaký megalomanský projekt, spíše nám jde o dokončení různých akcí, které zlepší život ve městě a které si lidé už dlouho přejí. Například propojka přes řeku Sázavu mezi Klafarem a křižovatkou u Fordu, oprava dětských hřišť nebo budování nových,“ přiblížil Rostislav Dvořák.


První osobu na kandidátní listině už jmenovali i komunisté. Stal se jí žďárský zastupitel Petr Stoček (KSČM). Program komunisté však ještě ucelený nemají. „Všechno je rozpracované, proto zatím nemá smysl nic prezentovat. Program bude kompletní v příštím týdnu,“ sdělil tajemník žďárské organizace KSČM Kamil Vejvoda.


Jméno lídra Strany zelených dosud není oficiálně známo. „Kandidátku budeme podávat příští týden,“ poznamenal žďárský zastupitel Miloslav Straka (SZ).
První stranou ve Žďáře, která ohlásila, kdo ji povede do komunálních voleb, byla ODS. Lídrem se stal zastupitel Oldřich Sedlák. Sociální demokrati do čela postavili senátorku a současnou místo-starostku města Dagmar Zvěřinovou.

Známí lídři politických stran a uskupení kandidujících v komunálních volbách ve Žďáře nad Sázavou:

ODS
Oldřich Sedlák
ČSSD
Dagmar Zvěřinová
KDU–ČSL
Rostislav Dvořák
KSČM
Petr Stoček