„Žďárské kasičky přinesly 77 374 korun. Bystřičtí přispěli částkou 22 442 korun. Zbylých 644 korun ukrýval přenosný terminál ve žďárském stánku,“ upřesnila Lenka Šustrová z Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Dodala, že zájemci mohli hospicovou péči podpořit formou dobrovolného příspěvku v minimální výši 40 korun, přičemž právě za to získali koláč.

Pečivo dodaly žďárské firmy Enpeka a Pekařství Řečice, v Bystřici se zapojilo Pekařství Koudelka. Sladkou pochoutku roznášeli do firem i institucí studenti žďárského Biskupského gymnázia a zdravotnické školy a také bystřičtí gymnazisté. Novinkou letošního ročníku byl i mobilní prodejní vůz, jehož majitel je jedním z dobrovolníků charitního dobrovolnického centra Kambala. Koláčky polepený trabant byl k vidění na silnicích ve Žďáře.

Policie. Ilustrační snímek
Řidič náklaďáku byl pod vlivem drog

„Jsem velice ráda, že se letošní ročník Koláče pro hospic setkal s tak velikou přízni veřejnosti. Výsledek kampaně vnímám jako důkaz podpory a potřebnosti paliativní péče v regionu. Díky vám můžeme pomáhat nevyléčitelně nemocným lidem důstojně dožít v domácím prostředí mezi svými nejbližšími. Výtěžek z veřejné sbírky využijeme na nákup zdravotnického materiálu a pomůcek pro naše klienty, které jsou v současné době velmi využívané,“ sdělila koordinátorka Domácí hospicové péče Oblastní charity Žďár nad Sázavou Hana Nedomová.