„Pumptracky, což jsou vlastně zážitkové trasy pro cyklisty, by měly vzniknout ve Vysočina Areně kousek nad střelnicí, v místě, kde jsou různé terénní muldy. Tím se zatraktivní jedna z částí stávajících singletracků,“ potvrdil starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Pumptrack, neboli dráha, při níž cyklisté využívají takzvané pumpování - pohyb nahoru a dolů - jako hnací sílu kola místo šlapání, má vzniknout v lokalitě, kde v současnosti vede singletracková trasa vhodná pro rodiny s dětmi. „Tato trať je už poněkud nudná a málo využívaná, proto ji chceme trochu vylepšit,“ vysvětlil výběr místa pro novou trasu Michal Šmarda.
Finanční prostředky potřebné na vytvoření nové trasy poskytne kraj, zbytek dokryje město. „Dva miliony korun je dotace Kraje Vysočina, něco přes půl milionu je částka, kterou na akci dodá Nové Město na Moravě,“ upřesnil starosta.

„Ještě to ale není vysoutěžené, uvidíme, jaký bude nakonec rozpočet,“ podotkl novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Výstavba pumptracku bude v kompetenci města, které při podobných stavebních akcích spolupracuje se sportovním klubem. „Všechno, co se ve Vysočina Areně děje, společně úzce koordinujeme,“ řekl Michal Šmarda.

Novoměstští si jsou vědomi toho, že singletracky, stejně jako celou Vysočina Arenu, musí pro návštěvníky neustále zatraktivňovat. „Časem se všechno omrzí a je potřeba přidávat stále něco nového,“ konstatoval Michal Šmarda.

Na nový pumptrack se mohou vášniví cyklisté a milovníci horských kol těšit už letos. „Do léta by mělo být hotovo,“ slíbil novoměstský starosta.