Od roku 2006 jste v zastupitelstvu a v radě, takže určitě máte představu do čeho jdete. Přesto se chci zeptat, jak moc jste zvažoval to, že nyní bude v očích veřejnosti prakticky veškerá politická odpovědnost na vás?
Politické odpovědnosti jsem si samozřejmě vědom. Nepopírám, že jsem tuto skutečnost zvažoval, a to již v dubnu 2010, kdy jsem se jako předseda místního sdružení Občanské demokratické strany ve Velkém Meziříčí ucházel o pozici lídra na její kandidátce. Chtěl jsem, aby ODS opětovně potvrdila svoji pozici nejsilnějšího politického subjektu ve městě, a aby to nedopadlo stejně jako po minulých volbách, kdy ODS, byť volby vyhrála, musela přejít do opozice.

Politika je často o vyjednávání a kompromisech. Jak tvrdý jste vyjednavač?
Nevím, jestli je tvrdý to správné slovo, v každém případě jsem z práce a svých dalších aktivit zvyklý vyjednávat. Budu se snažit své zkušenosti uplatnit, najít shodu a určitě na radnici nepůjdu do záležitostí, které bych prosazoval sám na úkor většiny.

Co vnímáte teď aktuálně jako největší problém vašeho města, který se musí co nejrychleji řešit?
Vzhledem ke strategickému umístění Velkého Meziříčí musí být město více vidět. Kromě problémů s dopravou by se měla zlepšit všeobecná aktivita radnice například i v úspěšnějším získávání finančních prostředků z vnějších zdrojů.

Zmínil jste aktivitu radnice, čekají tedy pod vaším vedením městský úřad nějaké změny?
V rámci povolebního kvasu se objevují informace o tom, že by mělo dojít k personálním změnám ve vedení odborů, úředníků a podobně. Vzniklá koalice si v tom dělá jasno, ale už dnes vím, že k žádným razantním změnám nedojde.

Žďár nad Sázavou povede starosta a dva místostarostové, v Novém Městě na Moravě o postu druhého místostarosty uvažovali před volbami. Co ve Velkém Meziříčí?
Ne, neuvažujeme o tom. V Meziříčí zůstáváme při tradičním modelu.