„Přístřešek vyšel na celkem padesát pět tisíc korun a začal sloužit hned, jak děti po prázdninách začaly chodit do školy," uvedla předsedkyně osadního výboru ve Dvořištích Milada Bukáčková.

K „roubené" čekárně ještě přibude pás dlažby, aby po ní cestující mohli z chodníku přejít přímo do přístřešku, instalována tam bude i lavička. Zastávka u prvních domků osady byla zřízena v březnu, do té doby lidé museli chodit půl kilometru do kopce až k frekventované hlavní silnici a ještě ji pak přejít, což bylo nebezpečné pro menší školní děti. Bystřická radnice proto nechala na začátku Dvořišť vybudovat novou autobusovou točnu, neboť v malé osadě se neměl autobus kde otočit, aby se dostal zpět na hlavní silnici III/388 z Bystřice do Víru.

Jen některé autobusy

Na začátek Dvořišť zatím zajíždí jenom některé autobusové linky. „Ve čtvrt na osm k točně zajíždí autobus z Víru, který jede do Bystřice, během odpoledne jsou to tři zpáteční linky, kterými děti obvykle jezdí zpět," upřesnila předsedkyně osadního výboru.

Zbudování točny vyšlo bystřickou radnici na více než milion korun, další peníze přidala na opravu dvořišťského vodovodu, který se musel opravit jako první.

„Stavební práce na točně byly spojeny s rekonstrukcí vodovodu, který vede v zemi pod ní, včetně asi sto padesáti metrů rozvodů po vsi," sdělil bystřický místostarosta Josef Vojta. Rekonstrukci části vodovodu, která vyšla na zhruba osm set tisíc korun, z větší části hradil Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko, Bystřice financovala jednu třetinu.