Od začátku příštího roku bude tuto službu ve Žďáře zajišťovat takzvaný Taxík Maxík. Převážně bude sloužit pro přepravu lidí dříve narozených a handicapovaných. V autě bude prý dostatek místa i na to, aby se invalidní vozík nemusel skládat, ale v pohodě se vlezl do kufru. Na Vysočině bude mít Taxík Maxík premiéru. „Je možné ho potkat v Praze, Kutné hoře, Pardubicích a v dalších městech. Ale Žďár bude mít v Kraji Vysočina prim,“ potvrdila místostarostka Žďáru nad Sázavou Romana Bělohlávková.

Město bude tuto službu provozovat. Nová seniorská taxislužba ale nebude zahrnovat pouze dopravu k lékaři nebo na nákupy. „Praxe v jiných městech už ukázala, že senioři využívají Taxík Maxík i jako dopravu na výstavy nebo na koncerty. Za jeden měsíc přepraví až pět set osob, podle velikosti měst,“ připomněla Romana Bělohlávková.

První rok provozu této služby hradí Konto Bariéry. Důchodci si ale přesto budou muset jízdu nějakou částkou připlatit. „Jen aby to nebylo moc drahé,“ obával se František Musil.

Podle vedení města jim ale bude tato služba dostupná. „Půjde o symbolické částky, i když ceník zatím nemáme,“ poznamenala Romana Bělohlávková.

O službu tohoto druhu je mezi lidmi dříve narozenými velký zájem. „Své“ taxi už mají například senioři v Náměšti nad Oslavou, Chotěboři nebo v Telči.