Téma zčásti odkazovalo na letošní 25. výročí zápisu poutního kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Právě vyprávění o Zelené hoře s nádherným výhledem ze zahrad na tuto geniální stavbu bylo jednou z největších atraktivit programu. Rodiny s dětmi provázel areálem Malý princ a jeho květina. Tři rodiny si díky zapojení do hry odnesly vstupenky na Letní dětské prohlídky nebo na červnový koncert Vojtěcha Dyka & B-Side bandu.

„Mám velkou radost z toho, že se nám povedlo splnit naše letošní cíle – vytvořit návštěvníkům pohodovou a přátelskou atmosféru, dopřát jim relaxaci a příjemné zážitky. Velkému zájmu se těšily projížďky na loďkách, komentované prohlídky zahrad, výroba slunečních hodin a rostlinné kosmetiky, ale také prohlídky nově otevřené vinárny, která bude sloužit k pronájmům veřejnosti. Novou energii načerpali návštěvníci u masáží spojených s aromaterapií, ale také u bubenické show a dalších hudebních vystoupení,“ popisuje nejúspěšnější části programu Petr Sedlák, provozní ředitel zámku.

„Chtěli bychom také moc poděkovat všem návštěvníkům za pozitivní ohlasy na zavedení vstupného. Právě díky tomuto kroku můžeme nyní věnovat 10 000 Kč organizaci Popálky, která se věnuje lidem s popáleninami,“ dodává Petr Sedlák.

Martina Sedláková