Vyšetření bylo podle primářky vhodné pro ženy, které odkládají těhotenství na pozdější dobu. Pro ženy po operaci vaječníků nebo ženy z rodin zatížených předčasným přechodem.

Například Naďa Ševčíková z Havlíčkova Brodu poznamenala, že o takovém testu nikdy v životě neslyšela. „Nevím o tom. Kde se o tom psalo? To slyším poprvé že taková možnost existuje,“ podivila se. Jak dodala, považuje takový test za dobrou věc. „Mám už dvě děti, ale kdybych se rozhodla mít znova dítě, určitě bych na test šla. Tím spíš, kdyby se mi dlouho nedařilo otěhotnět,“ zdůraznila.

Podle zdravotníků z novoměstské nemocnice byl test založený na klasickém odběru krve. Test určil koncentraci Anti-Mullerianova hormonu v krvi. Určil rezervu vajíček ve vaječnících ženy. Hodnota tohoto hormonu je podle primářky ukazatelem, zda je aktuální plodnost ženy dostatečná nebo zda schopnost otěhotnění již klesá. O odběr mohla žena požádat svého gynekologa. Krev se odebírala nalačno klasickou odběrovou soustavou. Odebranou krev pak žena mohla donést na oddělení klinické biochemie. Testy ale nebyly hrazeny zdravotní pojišťovnou.