Příchozím poskytovala informace Eva Najvarová z klubu Diana Brno. „Ženám radíme, jak provádět samovyšetření prsu. Neměli by zapomínat na pravidelné lékařské prohlídky. Ženy od čtyřiceti pěti do šedesáti devíti let mají například každé dva roky hrazené mamografické vyšetření,“ uvedla.

O své zdraví by podle ní měli však pečovat i ženy mladší. „Dvě stě až pět set korun přeci není vysoká investice za jejich zdraví,“ dodala. Do autobusu si pro informace kromě něžného pohlaví chodili také muži. „Dost často se mě ptali, proč jsou ženy rakovinou prsu stíhány. Jeden pán měl dotaz, jak přinutit svoji pětapadesátiletou manželku, aby šla na vyšetření. Je vidět, že o nás mají starost,“ uvedla Eva Najvarová.

O nemoci si přišli popovídat i ty, které už rakovinu prsu prodělali. „Každá žena, která si touto nemocí prošla, má strach. Na každém konci tunelu je však světýlko, které se jim snažíme ukázat,“ nechala se slyšet.

Pokud máte zájem získat o rakovině prsu informace, určitě si nenechte ujít růžový autobus v Bystřici nad Pernštejnem. Na Masarykově náměstí bude zájemcům k dispozici ve středu od 10 do 17 hodin.