Současný hejtman Jiří Běhounek je, jako nestraník, lídrem vysočinské kandidátky ČSSD a v případě úspěchu by mohl obsadit jiný post v Parlamentu či vládě. Hovoří se tak o tom, že by mohl skončit v krajské politice. Deník se ho na to zeptal .

Nedávno jste odpověděl, že zatím nevíte, zda a kterou funkci byste opustil v případě, že budete jako hejtman zároveň poslancem. Nezlobte se, ale to trochu nesedne k představě řady lidí, že jste zvyklý hovořit na rovinu a dělat věci naplno…

Nevím, co je na tom v rozporu s jednáním na rovinu. Naopak vyhlašovat věci dopředu je špatně. Taky jsem nikdy nevyhlašoval, že budu hejtman, protože to rozhodují voliči. Proto ani teď nevyhlašuji, že budu tam nebo tam, protože nevíme, jestli sociální demokracie bude stavět vládu a jakou. Vždyť sám ani nevím, jak bych případně byl přijat novým poslaneckým klubem. Tyto věci se řeší až po volbách, a zdá se mi pokrytecké říkat, že to bude tak nebo onak. Navíc doteď bylo nemálo hejtmanů, kteří byli zároveň poslanci nebo senátoři. Nejsem sběratel funkcí a funkci jsem vždy spojoval s prací, kterou v ní je třeba vykonat. Pokud bych teď řekl: „Bude to takhle", tak mi to po půl roce omlátíte o hlavu, protože to může být jinak. Na uvedenou otázku jsem odpověděl, že po volbách zvolím takové řešení, které bude nejlepší pro Vysočinu, a tedy to nemusí být nejlepší řešení pro mě. Na tom trvám.