Jednání o nákladné akci, na níž se kromě města budou podílet i dopravci, ještě nebyla uzavřena, řekl mluvčí radnice Radek Tulis.

Záměr, který byl zveřejněn na internetových stránkách kraje, se zaměřuje na vybudování nového autobusového nádraží, místní sběrné komunikace pro napojení na stávající městské silnice a na trasy trolejového vedení pro trolejbusy. Na tento městský projekt by měly navázat samostatné projekty Českých drah na rekonstrukci výpravní budovy a Správy železniční dopravní cesty na přestavbu kolejiště a nástupišť u vlakového nádraží.

Podle představ města by se tak dosud málo využívané městské vlakové nádraží nedaleko centra změnilo v moderní dopravní terminál. Přípravu projektové dokumentace ke stavbě schválili jihlavští zastupitelé minulý rok. Na investici, u níž se náklady loni odhadovaly na 150 milionů korun, se chce město ucházet o evropskou dotaci.

Kompletní rekonstrukce budovy vlakového nádraží by měla podle údajů ČD stát asi 40 až 50 milionů korun, tyto prostory by pak měly poskytovat zázemí také MHD a rovněž příměstské i dálkové autobusové dopravě.

VĚRA STEJSKALOVÁ (ČTK)