V poslední době jeho výskyt lidé hlásili především v lokalitě u Horního rybníka, v parčíku na sídlišti u Základní školy Palachova a naposledy v přilehlé Haškově ulici. Majitel Dyra Pavel Bednář případné svědky velmi prosí, aby v případě, že hledaného jezevčíka spatří, volali ihned na jeho telefonní číslo 731 188 159. Někdy se totiž lidé ozvou s několikahodinovým zpožděním nebo dokonce až po několika dnech. Během této doby přitom už pes může být někde úplně jinde.

„Za jakoukoliv informaci vedoucí k nalezení Dyra stále nabízím odměnu deset tisíc korun,“ uvedl Pavel Bednář. Lidé se podle něj často snaží jezevčíka odchytit, ale pes už je bázlivý, vystresovaný a cizích osob se bojí. „Mnohem lepší je zavolat přímo mně,“ prosí majitel Dyra. Ten dělá pro nalezení svého dlouholetého přítele maximum – od informační kampaně až po neustálé pátrání v terénu. Pes, byť je na svůj věk velmi vitální, pobývá už mimo domov dlouhou dobu, proto je nyní důležitá každá informace.

Jedná se o standardního dlouhosrstého jezevčíka mahagonové barvy. Je již starší a hůře slyší. K lidem byl vždycky přátelský, nekouše, ale v současné době už se cizích osob bojí.