Na obou sjezdovkách je pořád dost technického sněhu, pokrývka se pohybuje od 40 centimetrů k metru. Na Fajtově kopci ukončí sezonu víkendový zábavný program se závodem přes velkou louži. Na Šacberku ještě konečné datum pro zastavení vleku nestanovili.

Sobotní zábava začne na Fajtově kopci po obědě. Vrcholem bude přejezd přes devět metrů dlouhou louži, vyhloubenou ve sněhu na sjezdovce. O překonání vodní hladiny se zájemci mohou pokoušet na lyžích, snowboardu nebo v kategorii na čemkoliv. "Postupně se bude snižovat rozjezd a tím pádem i rychlost. Kdo přejede a nevykoupe se, postoupí do dalšího kola," přiblížil Jiří Pálka z tamního lyžařského klubu. V neděli se bude konat karneval, začne v 10:00. Lyžaři v maskách budou mít vlek zadarmo.

Na Fajtově kopci se lyžuje od 3. prosince. Vlek se zastavil jen v minulém týdnu na dva dny kvůli dešti. Teď se ve všedních dnech lyžuje od 16:00 do 20:00. Sněhu je sice dost, ale už není moc dobrý. "Zvlášť odpoledne je to mokré. Ani zájem o lyžování už není," zdůvodnil Pálka víkendové ukončení sezony.

I na Šacberku se lyžuje od začátku prosince. Sjezdovka stále funguje bez omezení a vlek jezdí od rána i ve všedních dnech. "Do neděle pojedeme určitě naplno, pak uvidíme. Podmínky jsou pořád dobré," řekl správce Pavel Havlíček.

Kvůli jarnímu počasí s teplotami nad deseti stupni Celsia a malému zájmu o lyžování se většina vleků na Vysočině zastavila už v minulém týdnu. Lyžovat se už nedá ani na závodních běžeckých tratích v areálu Zlaté lyže u Nového Města na Moravě.