Na tyto neduhy má však příznivý vliv i pobyt u moře, proto jedinci postižení právě alergií, astmatem či nějakým druhem ekzému v létě volí raději cestu k moři, než do solné jeskyně. „Máme tady minimálně 12 lidí denně, ale není to jako na jaře, kdy se lidé nejezdili rekreovat k moři,“ připustila majitelka solné jeskyně Radost Jiřina Prokopová.

V době letních prázdnin přijíždějí do Radostína spíše turisté. „Více zákazníků očekáváme zase na podzim,“ podtrhla Prokopová. Lenka Maděričová ze Žďáru nad Sázavou byla v solné jeskyně několikrát, také kvůli alergii.

Solná jeskyně.

 

U moře letos byla, ale i přesto se do radostínské jeskyně opět chystá. „Chápu, že je to dlouhodobější záležitost,“ zmínila. „A jeden den v solné jeskyni je prý jako jeden u moře,“ dodala Maděričová. Majitelé Radosti se zatím nesetkali s negativními dopady jejich rodinného podniku.

„Netvrdíme, že léčíme, pouze zmírňujeme. Samozřejmě je to individální, někoho solná jeskyně může úplně vyléčit,“ zmínila Prokopová. Ona sama i její rodina využívají minerály a stopové prvky jejich jeskyně pro posílení imunity.