Oba vlaky povezou parní lokomotivy „Šlechtičny“ (475.101 a 475.179) a budou sestaveny z historických vozů třetí i druhé třídy.

V soupravě z Jihlavy do Nedvědice se navíc mohou cestující občerstvit v bufetovém vozu. Za zpáteční jízdenku z Jihlavy i Brna do Nedvědice zaplatí cestující 140 Kč, v prodeji budou také jízdenky pro kratší úseky a zlevněné jízdenky pro děti, důchodce a držitele průkazu ZTP.

Z Brna bude parní vlak odjíždět v 9:48 a do Bystřice nad Pernštejnem dorazí ve 12:07 hod. Na zpáteční cestu z Bystřice nad Pernštejnem do Jihlavy se vlak vydá ve 12:40, z Nedvědice ale bude odjezd až v 16:34 hod. V sobotu pojede tento parní vlak ještě jednou, z Brna v 18:06. Tento spoj poveze cestující na večerní ohňostroj v Nedvědici. Parní vlak z Jihlavy do Nedvědice vyjede v 7:50 hod.

Na hradě Pernštejně bude jarmark s ukázkou řemesel, šermířskými, folklorními a divadelními vystoupeními. V Nedvědici vystoupí v sobotu písničkář Ladislav Zítka, skupina Olympic nebo Aleš Brichta, v neděli pak Ewa Farna a Argema. V sobotu večer po 22:00 hodině se v Nedvědici mohou všichni těšit na slavnostní ohňostroj, obec Doubravník pak pro své návštěvníky připravila jarmark a vystoupení tanečních souborů.

Jízdenky na parní vlak z Brna je možné koupit v předprodeji v ČD centru Brno hl.n. nebo přímo ve vlaku. Jízdenky z Jihlavy budou prodávat průvodčí přímo ve vlaku. Bližší informace poskytnou zaměstnanci ČD centra ve stanici Brno hl.n. (tel. 972 625 802) a Jihlava (972 646 443) nebo na e-mailech bno@cdcentrum.cd.cz a jhl@cdcdntrum.cd.cz.

------------

Jízdní řády

Ceny jízdného

O Slavnostech pernštejnského panství a jejich program najdete ZDE