Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jedna vteřina změnila Pavlův život. Pomoci mu můžete i vy

Nové Město na Moravě - Jedna vteřina. Jeden nešťastný pohyb. Jak málo stačí a všechno je najednou jinak. Nenávratně.

30.1.2014
SDÍLEJ:

Pavel Brož se díky vytrvalému a intenzivnímu cvičení zvládne na vozíku pohybovat samostatně. Velkou oporou při rehabilitaci jsou mu rodina a přátelé. Foto: archiv Pavla Brože

Třiadvacetiletému Pavlu Brožovi se od základů změnil život. V roce 2012 dostudoval obor Diplomovaný zubní technik na vyšší odborné škole v Brně. Začátek profesní dráhy i další životní plány však zmařila nehoda u bazénu. Poranění míchy ho v srpnu roku 2012 připoutalo na invalidní vozík.

ProPomoc

Dnes se Pavel díky vytrvalému a intenzivnímu cvičení zvládne na vozíku pohybovat samostatně. Velkou oporou při rehabilitaci jsou mu rodina a přátelé.

Pomůcky, které by Pavlovi umožnily vést co možná nejvíce soběstačný život, však nejsou levnou záležitostí. Proto se Pavlovi kamarádi pustili do pořádání benefičních akcí s názvem ProPomoc.

Nejdříve na Facebooku zorganizovali sbírku plastových víček a od konce listopadu jsou na různých místech v Novém Městě na Moravě v prodeji silikonové náramky s logem ProPomoc.

Vyvrcholením těchto akcí pak bude 11. února od 19 hodin stejnojmenný benefiční koncert v novoměstském kulturním domě, kde vystoupí Dan Bárta & Illustratosphere. Večerem bude provázet moderátor Martin Zach. „Na koncert se moc těším. Počin kamarádů mě velmi potěšil, je skvělé mít kolem sebe rodinu a přátele, kteří mi nyní pomáhají postavit se takzvaně na vlastní nohy," ocenil iniciativu svých přátel Pavel Brož.

Automobil

Akce je pod ochrannými křídly České asociace paraplegiků (CZEPA), která od roku 1990 sdružuje vozíčkáře po poranění míchy a hájí jejich zájmy. „Výtěžek benefice poputuje na Pavlův účet u CZEPY. Při čerpání peněz z účtu Pavel vždy uvede, na jakou konkrétní věc je využije. Takto bude vše jasné a transparentní," uvedla jedna z organizátorek koncertu Alice Brychtová.

Nyní je prioritou získat peníze na automobil přizpůsobený Pavlovu postižení. „Upravený automobil pro mne bude znamenat svobodu a osamostatnění," řekl Pavel Brož.

Vstupenky jsou v předprodeji na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě, a to v Informačním centru a v butiku Šedá myš. Cena vstupného začíná na dvou stech korunách, návštěvníci mohou přidat libovolnou částku. „Život nejde vždycky tak, jak by člověk chtěl. Občas se něco stane a najednou je všechno naruby. Je s tím potřeba bojovat a hlavně mít za sebou oporu kamarádů, nebo prostě fajn lidí," vzkazuje Pavel Brož.

Na koncert zve i starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. „Doufám, že zaplníme celý sál. Kdo přijede, nebude litovat. Těším se na skvělou atmosféru a vynikající muziku. Myslím, že to bude jeden z nejsilnějších zážitků, o jaký by byla velká škoda přijít," uvedl Šmarda.

-----------------------

Koncert pro Pavla

Parta přátel z Nového Města na Moravě pořádá 11. února 2014 od 19 hodin v novoměstském Kulturním domě benefiční koncert, jenž nese název ProPomoc. Koncert má za cíl pozvat široký okruh lidí za zábavou, která umožní Pavlovi získat finanční prostředky na zakoupení upraveného automobilu, aby mohl být Pavel co nejvíce samostatný.

Na koncertu vystoupí Dan Bárta & Illustratosphere. Večerem bude provázet Martin Zach. Cena vstupenek bude od 200 korun po výši, jež každý uzná za vhodnou. Koncert se uskuteční pod záštitou České asociace paraplegiků. Číslo účtu u České asociace paraplegiků pro ty, kteří by chtěli Pavlovi finančně pomoci: 238844756/0300, variabilní symbol: 03011990

Autor: Redakce

30.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bratři Ebenové.

Na žďárském pódiu se potkají bratři Ebenové a Robert Křesťan & Druhá tráva

Ilustrační foto.

Do obecního úřadu vnikl zloděj

Úsekové měření u Meziříčí přešlo do ostrého provozu

Velké Meziříčí – Ze zkušebního do ostrého provozu již přešlo úsekové měření na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Kvůli rekonstrukci komunikace je tam rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině, mnozí řidiči však toto omezení mezi 146. a 153. kilometrem nerespektují.

Krajská derby ve florbalové Národní lize bodový zisk nepřinesla

Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod – Utkání 5. kola Národní ligy – skupiny Východ proti tradičním rivalům florbalistům Bystřice i Žďáru příliš nevyšla.

Musilův memoriál ovládli závodníci z Nového Města

Studnice – Za krásného slunečného počasí se o uplynulém víkendu konal u turistické chaty ve Studnicích, nedaleko Nového Města na Moravě, v pořadí již sedmý ročník Memoriálu Cyrila Musila. V tomto roce byl navíc také mistrovstvím České republiky v přespolním běhu veteránských kategorií.

Školáci si na chvíli vyzkoušeli, jak se cítí nevidomí

Žďár nad Sázavou – Se životem především nevidomých lidí, ale i dalších osob s nějakým zdravotním handicapem, se měli možnost naučným a zároveň i hravým způsobem seznámit žáci Základní školy Švermova v rámci programu Hele lidi. Ten připravuje Aliterra, zapsaný ústav z Tasova na Velkomeziříčsku (dříve Slepíši).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení