Lávka Táferna poslouží jako molo nad vodou a bude mít i boční prostory. Výměna lávek byla podle žďárské mluvčí Blanky Sobolové potřeba kvůli špatnému stavu předchozích dřevěných prvků.

„Lávky jsou na evropské cyklistické trase EuroVelo 4. Jsou důležité pro turisty i místní. U obou lávek pod Bránským rybníkem počítá město s náklady okolo šesti a půl milionu korun,“ uvedla. Část financí pokryje dotace.

Nehoda na dálnici D1 u Jihlavy. Foto: poskytla PČR
Nehoda na D1 u Jihlavy zastavila provoz na Brno. Z auta se utrhla kovová lávka

Ve Žďáře Táfernu ještě doplní Bránská lávka. Ta bude vypadat jako ocelový hranol. Původně měla být nainstalována už v pátek osmého prosince.

Jenže s ní mělo nehodu nákladní auto. Na dálnici se totiž nevešlo pod most. Železnou lávku náraz z přívěsu utrhl a ta zablokovala provoz.

Nehodu tehdy popsala policejní mluvčí Dana Čírtková. „Řidič jel po dálnici s nákladní soupravou a na přívěsu vezl nadměrný náklad. Jednalo se o železnou lávku. Při průjezdu pod dálničním mostem došlo k nárazu nákladu do mostní konstrukce,“ přiblížila s tím, že škoda byla šest set tisíc korun.

Dvě nové lávky vzniknou do konce roku u Bránského rybníka. Vizualizace: Refuel, poskytlo město Žďár nad Sázavou
Lávky u Bránského rybníka ve Žďáře čeká velká oprava. Podívejte se

Bránská lávka proto ještě na instalaci čeká. A nakonec nebude mít nad sebou střechu, jak tomu je na vizualizaci. Ty si můžete prohlédnout v galerii.

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT: Sněhuláci i kočár tažený soby. Vydejte se na vánoční putování po Bystřici

Zdroj: Deník/Zuzana Musilová (videokoláž)