„Je čas na lásku,” zahájila svoji přednášku v Novém Městě na Moravě Laura Janáčková, sexuoložka a autorka knih o lidských vztazích. Dokázala publikum nadchnout a rozesmát. Její vystoupení se stalo pomyslnou třešničkou na dortu jinak odborně zaměřeného setkání.

Dělostřelecké granáty ležely v lese u Trhonic.
Muž našel v lese u Jimramova dělostřelecké granáty

Centrální sterilizace je specializované zdravotnické pracoviště, které připravuje sterilní zdravotnické prostředky pro operační sály a zdravotnická pracoviště. Svou centrální sterilizaci má i novoměstská nemocnice, pod jejíž taktovkou se kongres uskutečnil.

Centrální sterilizace v novoměstské nemocnici se během let výrazně proměnila. „Kdysi sídlila v suterénu, ale v roce 1999 se podařilo otevřít nový pavilon sterilizace a operačních sálů a od té doby se také dodržuje tradice našich společných setkání,“ řekl Bruno Šudřich, předseda České společnosti pro sterilizaci.

Zdroj: Helena Zelená Křížová

Při kongresu se novoměstské sterilizační pracoviště zájemcům zpřístupnilo. „Ročně sterilizujeme okolo sto pětatřiceti tisíc předmětů. Osmdesát procent objemu naší práce je pro operační sály,“ uvedla Irena Svobodová, vedoucí Centrální sterilizace Nemocnice Nové Město na Moravě. Mezinárodní kongres se v Novém Městě uskutečnil už posedmnácté.