Nikdy před tím si přátelé Sabine Hācki ze Švýcarska s Walterem a Gaby Rinderovými výlet do Česka neudělali. Jelikož však jsou velcí fanoušci biatlonu, nechtěli vynechat ani letošní mistrovství.

Fanoušci biatlonu ve Vysočina Areně.
Biatlon v Novém Městě: pozor na falešné vstupenky, fanoušek se napálil

Výlet na Vysočinu se pro Švýcary stal dobrodružstvím.

„Nejvýraznější pro nás byl jazykový šok, o něco méně kulturní. Překvapilo nás, jak málo je v Česku tabulí nebo ukazatelů v cizím jazyce. Nebo, že ne všude se anglicky či německy domluvíme. Musíme hodně používat překladač,“ shodli se. A v angličtině Deníku popsali své dojmy ze šampionátu.

Mistrovství světa v biatlonu je za svojí polovinou. Co na něj říkají místní, turisté či podnikatelé?
MS v Novém Městě je za polovinou: super zážitek i organizace, říkají lidé

V Novém Městě tráví posledních sedm dní závodů. Nejvíc časů tráví ve Vysočina Areně.

„Tam už se člověk domluví bez problému. Organizace se povedla. A nejdůležitější je atmosféra. Ta je vynikající. A je jedna z nejlepších, kterou jsme zažili. Aréna je úplně jiný svět než okolí,“ pochvalovali si přátelé, kteří ve středu vyrazili do centra Nového Města. A dodali, že by chtěli ještě vidět své sportovce dosáhnout na medaili.

Video: Švédští fanoušci ve Vysočina Areně

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Šťastnější z výsledků svých favoritů mohou zatím být němečtí manželé. Jejich země na mistrovství získala už dvě medaile. Švýcarsko na umístění mezi prvními třemi čeká. „Samozřejmě se kvůli tomu v dobrém popichujeme. Jsme přátelé dost dlouho na to, abychom byli zvyklí a věděli, že to myslíme v dobrém,“ řekli se smíchem.

Někteří návštěvníci z cizích zemí si neužívají jen samotnou sportovní událost. Někteří chtějí zažít i každodenní život ve městě nebo doprovodný program. To je i případ třiašedesátiletého Němce Paula Beckera. Ten si byl o víkendu poslechnou koncert zpěvačky Anny K.

„Na mistrovství světa v biatlonu vyrážím pravidelně už jedenáctým rokem. Vždycky fandím našim, ať už domů nějakou medaili dovezou nebo ne. A když už jsem vyrazil sem do Česka, chtěl jsem poznat i víc z místního život. Koncert mě baví, i když ničemu z toho nerozumím,“ řekl německý návštěvník.

Video: Koncert Anny K v Novém Městě na Moravě

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek