Vtipná slovní násobilka měla v Novém Městě své opodstatnění. Radka Jaroše chtěly v neděli vidět stovky lidí. Jak totiž renomovaný český horolezec slíbil, tak také udělal – koncem července dosáhl špičky obávané osmitisícovky K2 a stal se teprve patnáctým horolezcem světa, který bez použití kyslíkového přístroje vystoupal na všech 14 osmitisícovek světa.

Lidé mu za to na náměstí gratulovali, někteří mu potřásli rukou a mnozí se večer po slavnostním přivítání ještě přesunuli do novoměstského Horáckého muzea, kde si prohlédli Jarošovu vysokohorskou výstavu fotografií a suvenýrů z cest. „Díky moc, že jste přišli v tak hojném počtu, myslel jsem, že vás bude tak dvacet a že si tady dáme spolu pivo," děkoval Jaroš stovkám příchozích.

Pochopitelně se nemohl vyhnout otázkám týkajících se jeho další sportovní budoucnosti. „Hor je po světě spousta, ale na Vysočině je také hodně skal, takže se těším, že se na ně teď vrátím. Budu se nyní více věnovat skalnímu lezení," nastínil novoměstský horolezec. Lidé ho teď prý budou moci pravidelně potkávat ve Žďárských vrších. Nikoliv však jenom na skalách, ale také třeba v sedle jeho oblíbeného horského kola.

Co se týče zdolávání velehor, zatím Jaroš nemá o své budoucnosti jasno. „Nějaký konkrétní cíl prozradit nemohu, musel bych si trochu vymýšlet. Ale samozřejmě padají nejrůznější návrhy. Třeba bych prý mohl získat Korunu světa, tedy že bych vylezl na nejvyšší vrcholy všech kontinentů. Uvidíme," naznačil Jaroš.