Poslové jara probarví například prostranství u kulturního domu či horního hřbitova. Nově ale i centrum Žďáru. „Tam se místní mohou těšit na velké květinové záhony,“ komentoval žďárský starosta.

Cibuloviny vysázeli loni na podzim v rámci projektu Cibule 2021. „Tehdy to byly jen nenápadné obdélníkové výseče z hlíny v trávnících, ale teď je na ně opravdu radost pohledět,“ uzavřel s úsměvem Martin Mrkos.

Ilustrační foto.
Kilometry silnic na Žďársku čekají opravy. Víme, kudy neprojedete

Ve Žďáře přibudou také ptačí budky. Těch bude více než čtyřicet. Jejich první kousky budou instalovány během dubna a do výroby se může zapojit i veřejnost. Některé z nich budou vybaveny minikamerami a budou sloužit pro výuku dětí.

Práce na opravě mostu u Radňovic začaly poslední březnový víkend.
Řidiči se zdrží u Radňovic, na hlavní silnici začala oprava mostu

„Cílem je, aby mělo ptactvo na území našeho města dostatek vhodných podmínek pro hnízdění a ideálně se tu díky tomu rozšířil i výskyt těch druhů, které patří mezi méně hojné, nebo dokonce ohrožené,“ vysvětlil cíl projektu Mrkos.

A aby podpora biologické odlišnosti druhů byla v každé lokalitě co největší, uchýlili se ve Žďáře ještě k dalším podporujícím krokům. „S odborníky jsme se pro každou lokalitu, ve které budky budou instalovány snažili vybrat i maximálně vhodný typ budky,“ uzavřel Mrkos.