„Do 18. prosince se bude jezdit ve všední dny od 15 do 21 hodin, o víkendech od devíti ráno do devíti večer. Ceník máme na stejné úrovni, jako loni,“ potvrdil Jiří Pálka z Lyžařského areálu Fajtův kopec.

Natěšení lyžaři za hodinu zaplatí stovku, dítě devadesát korun, a využít je možné i bodového jízdného.

Zásoba na Vánoce

Až o příštím víkendu počítají se zprovozněním sedačkové lanovky a upraveného svahu ve Ski snowparku Harusův kopec v Novém Městě na Moravě. „Chceme využít současné mrazy, abychom stihli nastříkat vyšší vrstvu sněhu, takříkajíc do zásoby, protože na Vánoce hlásí oblevu, tak aby nám sníh pak vydržel,“ uvedl správce sjezdovky Karel Klapač.

Na Harusově kopci stojí sedm jízd sto korun za sto bodů. Tisíc bodů je možné dobít za devět set korun a lyžař za tuto částku absolvuje jedenasedmdesát jízd.

Sjezdovka v Karasíně u Bystřice nad Pernštejnem má začít fungovat odhadem v polovině prosince. V letošním roce podle provozovatele sjezdovky Libora Jedličky nově chystají dětský vlek. Jedna jízda tamní lyžaře vyjde na patnáct korun, jedenáct na stovku, za dvě stovky svah sjedou a vyjedou třiadvacetkrát.

Adrenalinová bomba

V Novém Jimramově sice ještě tento víkend nepojedou, protože rovněž chtějí mrazy využít ke kvalitní přípravě sjezdovky, ale už chystají poukazy coby možné vánoční dárky. „Zájemci o ně mohou požádat prostřednictvím našeho e–mailu. Jde o kartu, kterou si nechají nabít za částku podle svého uvážení,“ sdělil Petr Chlubna ze Ski areálu Nový Jimramov.

Kromě toho jimramovští provozovatelé letos chystají pro lyžaře překvapení v podobě „adrenalinové bomby“. „To ale zatím nemůžu prozradit, to je naše know-how,“ prohlásil Chlubna. Jedna jízda v Novém Jimramově vyjde na deset korun, využít se dá i časové jízdné, například za čtyři hodiny lyžování zájemci zaplatí tři stovky.

Podobné je to i ve svrateckém skiareálu. Ani tam se ještě o víkendu jezdit nebude a ceník je stejný jako v Novém Jimramově.

Zvýšení vrstvy technického sněhu a důkladné úpravě sjezdovky věnují nadcházející mrazivý víkend i v Dalečíně na Bystřicku – lyžovat se prozatím ještě nebude.

V Dalečíně se letos lyžaři svezou za deset bodů, což převedeno činí deset korun za jednu jízdu.„Tento víkend ještě využijeme k úpravě sjezdovky, možná začneme lyžovat příští týden. Aktuální předpověď počasí se trochu zlepšila, příští týden by se nemělo tolik oteplit, tak snad nám to vyjde,“ uvedl za provozovatele areálu jednatel společnosti Interski Ivo Doležal.

V kraji Vysočina letos jako první už ve středu zprovoznili sjezdovku na kopci Křemešníku na Pelhřimovsku, včera první lyžaře ve stávající sezoně přivítali ve Ski areálu Šacberk na Jihlavsku.

-----------

Sjezdovky ZR

Ski snowpark Harusův kopec
www.skisnowpark.cz,
tel. 776 777 999, 561 202 225
zahájení provozu plánováno na sobotu 11. prosince

Lyžařský areál Fajtův kopec
www.skivm.cz, tel. 724 425 848, 566 523 457
zahájení provozu dnes
v 15 hodin

Ski areál Nový Jimramov
www.skijimramov,
tel. 775 197 716, 777 177 719
zahájení provozu výhledově příští víkend

Ski areál Svratka
www.skiareal-svratka.cz,
tel. 774 662 717, 603 574 442
zahájení provozu výhledově příští víkend

Ski areál Karasín
www.karasin.cz,
tel. 603 843 597, 605 259 392
zahájení provozu v polovině prosince

Ski areál Dalečín
www.skidalecin.cz,
tel. 602 757 228
zahájení provozu výhledově příští víkend