Miminku se nechtělo čekat, spěchalo na svět a narodilo se přímo v sanitce, na půli cesty do porodnice. „Byl to fofr,“ řekl s úsměvem záchranář Zděnek a dodal, že lepší závěr náročné služby si s kolegy ani nemohli přát.

Titul prvního miminka Vysočiny roku 2021, narozeného v sanitním voze, tak získal krásný klouček Viktor. Jeho maminka neskrývala pocity štěstí a vděčnosti. „Jsou to opravdoví profesionálové a navíc je vidět, že svou práci dělají srdcem. Moji rodiče jeli za sanitkou, a když se malý narodil, mohla se hned přijít maminka na ten nový život podívat. Za tohle vstřícné gesto jim moc a moc děkuji,“ vzkázala záchranářům maminka Viktora.

Martin Singr.
Tak tedy: Šťastný, veselý a normální nový rok

Záchranáři z Vysočiny během svých zásahů životy nejen zachraňují, ale mnohdy je také přivádí na svět. A právě takové výjezdy, kdy se z jednoho pacienta vyklubou dva, patří mezi ty vůbec nejkrásnější a nejemotivnější. „Za celou Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina rodičům moc gratulujeme a Viktorovi přejeme hodně zdraví,“ sdělil mluvčí záchranářů Petr Janáček.