„Kávy s vyšším obsahem kofeinu bývají převážně horší kvality a pití kávy může u citlivých osob způsobit takzvaný kofeinový šok, který se projeví se bolestí hlavy, bušením srdce a třesem rukou. Cestou, jak předejít nežádoucím účinkům, je vhodné zvolení jemné odrůdy kávy arabica, která naše smysly pouze lehce povzbudí, dodá tělu energii a tím je její vliv na náš organismus příznivý. Kvalitní druhy jsou sice dražší, ale v tomto případě by mělo být hledisko zdraví mnohem přednější. Je proto dobré umět si pro sebe správně zvolit ideální kávu a není problémem ji vybrat,“ říká Monika Hanslová z novoměstské Zdravěnky Drahuška.

Lidé jsou podle jejích slov zvyklí spíše na chuť levnější robusty, ta ale obsahuje až trojnásobné množství kofeinu. „My jsme vsadili na arabicu. Nejvíce u nás lidé sahají po brazilské směsi káv Santos. A etiopskou a keňskou kávu si zase kupují kávoví fajnšmekři. Nabízíme několik druhů káv na váhu a máme i plantážní kávy, tedy jednodruhové. Zákazníci si mohou vybrat třeba kávu z Keni, Kolumbie, Salvadoru, Guatemaly a dalších zemí. A také z konkrétních plantáží,“ informuje Monika Hanslová.

V novoměstské prodejně se zdravou výživou si ale lidé mohou zakoupit také balené kávy. „Ty k nám chodí přímo z jednotlivých pražíren. Jsou kvalitně zabalené, vůně z nich neuniká,“ podotýká Monika Hanslová.

Někteří dávají naopak přednost aromatizovaným kávám. I ty má Zdravěnka Drahuška ve svém sortimentu. „Jde o směs arabic, tyto kávy mohou vonět po vanilce, karamelu a podobně. A máme také kávy bezkofeinové,“ připomíná Monika Hanslová.

A jak doma kávu nejlépe uchovávat? „Důležité je mít ji v dobře uzavřené nádobě, aby z ní neunikalo aroma a uskladňovat ji v ledničce. Káva je mastná a tím pádem v ledničce vydrží dlouho čerstvá,“ radí Monika Hanslová.