Skautský oddíl chtěl samozřejmě vlastní klubovnu. V roce 1929 daroval stavitel Josef Sadílek skautům pozemek v lese Ochoza. Tam se členové oddílu o rok později pustili do stavby chaty, která byla dokončena v roce 1931. Stěny byly vyzdobeny indiánskými motivy, jméno chata dostala podle tehdy populární skladby Jaroslava Ježka – Mercedes.

Součástí činnosti byly i skautské tábory. Konaly se nejen u Mercedesky, ale také v Podolí nebo v Moravci, kde se v roce 1945 uskutečnil takzvaný Žňový tábor. „Budíček v 6 hod. ráno, v 6 hod. snídaně, v 6 1/4 hod. nástup, vztyčení vlajky a odchod v 6 1/2 hod. na pole. Nastupuje do práce 23 lidí. V kuchyni je určitá nervozita. První oběd pro 90 lidí. Hovězí polévka, hovězí maso, koprová omáčka. Nic se nesmí zkazit, a co hlavní, musí být všechno včas. Zjišťuje se stav zásob a možnosti jídelního lístku,“ popsal první den v Moravci tehdejší táborový vedoucí Jaroslav Puchýř.

Činnost skautů byla v roce 1950 zakázána. Znovu se obnovila až v roce 1968. Od té doby se členové této organizace scházeli pravidelně - na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Činnost oddílu byla velmi bohatá. V roce 1970 byly například uspořádány lyžařské závody u chaty Mercedesky.