Stejné množství dezinfekce putovalo i do Nemocnice Nové Město na Moravě. „Jejich pomoci si nesmírně vážíme. V takovéto situaci je každá pomoc velice důležitá. A to zvláště v případě tak potřebné dezinfekce, kterou už v lékárně připravují na další použití,“ okomentovala příspěvek „Igráčkovy rodiny“ mluvčí novoměstského zdravotnického zařízení Tamara Pecková.

Stejně jako další firmy v regionu, také novoveselská společnost se v současné době nenachází právě v nejlepší situaci. „Bojujeme s pozastavením dodávek do obchodů a s uzavřením celorepublikových výstav Fenomén Igráček. Jsme si ale vědomi toho, že i v době vlastní krize je správné pomáhat,“ poznamenal marketingový ředitel firmy EFKO-karton Zbyněk Čech.

Úcta k lidem v první linii

Igráček se do boje proti koronaviru zapojil i jinak. „Pracovní kolektiv naší firmy se drží výše zmíněného hesla a chce pomáhat dál. V rekordním čase jsme vytvořili limitovanou řadu Igráčků s rouškou. Pracovníci tak vzdávají úctu a vyjadřují obdiv lidem, kteří jsou v boji s koronavirem v první linii,“ informoval Čech.

Rouška se tak objevila na tvářích malých plastových zdravotníků, hasičů i policistů. „Mezi postavičky limitované edice jsme zařadili i členy rodiny. Z každého prodaného kusu Igráčka s rouškou poputuje patnáct korun na nákup dalších nutně potřebných ochranných prostředků pro hrdiny,“ vysvětlil další pomoc Igráčka marketingový ředitel.