Stejné množství dezinfekce putovalo i do Nemocnice Nové Město na Moravě. „Jejich pomoci si nesmírně vážíme. V takovéto situaci je každá pomoc velice důležitá. A to zvláště v případě tak potřebné dezinfekce, kterou už v lékárně připravují na další použití,“ okomentovala příspěvek „Igráčkovy rodiny“ mluvčí novoměstského zdravotnického zařízení Tamara Pecková.

Jihlavský vodní ráj.
Koupací sezona na Vysočině je vážně ohrožena. Kvůli koronaviru

Stejně jako další firmy v regionu, také novoveselská společnost se v současné době nenachází právě v nejlepší situaci. „Bojujeme s pozastavením dodávek do obchodů a s uzavřením celorepublikových výstav Fenomén Igráček. Jsme si ale vědomi toho, že i v době vlastní krize je správné pomáhat,“ poznamenal marketingový ředitel firmy EFKO-karton Zbyněk Čech.

Úcta k lidem v první linii

Igráček se do boje proti koronaviru zapojil i jinak. „Pracovní kolektiv naší firmy se drží výše zmíněného hesla a chce pomáhat dál. V rekordním čase jsme vytvořili limitovanou řadu Igráčků s rouškou. Pracovníci tak vzdávají úctu a vyjadřují obdiv lidem, kteří jsou v boji s koronavirem v první linii,“ informoval Čech.

Nenápadná louka ukrývá vzácný šafrán bělokvětý.
Nenápadná louka ukrývá vzácný šafrán bělokvětý

Rouška se tak objevila na tvářích malých plastových zdravotníků, hasičů i policistů. „Mezi postavičky limitované edice jsme zařadili i členy rodiny. Z každého prodaného kusu Igráčka s rouškou poputuje patnáct korun na nákup dalších nutně potřebných ochranných prostředků pro hrdiny,“ vysvětlil další pomoc Igráčka marketingový ředitel.