Zájemci mají možnost vyrazit například na Harusův kopec u Nového Města na Moravě nebo do skiareálu na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. V obou těchto střediscích leží na sjezdovce kolem čtyřiceti centimetrů sněhu. Zalyžovat si lze rovněž v Jimramově na Novoměstsku nebo v Dalečíně a Karasíně na Bystřicku. Ve Svratce se na zahájení lyžařské sezony stále chystají, kvůli potížím s rolbou však zatím není jasné, zda se provoz podaří o víkendu spustit.

Vodopád Sjealandfoss na jihu Islandu.
Cestovatelé na přednášce popíší půlrok na Islandu

Rovněž příznivci bílé stopy mohou během víkendu ještě vyjet do volného terénu. Spíše už ale na starších lyžích, jelikož na mnohých místech v regionu již sníh odtál. Jistotou v těchto dnech zůstává novoměstská Vysočina Arena, kde se ale o víkendu konají závody IBU Junior Cup Biathlon, během nichž je areál pro veřejnost uzavřen. Lidé mohou na tamní upravené tratě zavítat až v neděli od půl čtvrté odpoledne do šesti hodin večer.

Kvůli nedostatku sněhu bylo zrušeno také Mistrovství České republiky v závodech psích spřežení. Klání se mělo konat v sobotu 27. ledna v okolí Třech Studní na Novoměstsku. Pro závodníky však byla upravena trať, kterou nyní mohou využít lyžaři pro bruslení.