Ptáte se, co má poezie společného s jízdou v autě, či přecházením rušné ulice? Děti ze škol ve Žďáře a blízkém okolí měly v soutěži za úkol složit báseň o čtyřech slokách právě na dopravní téma.

A aby to nebylo tak jednoduché, jejich dílko muselo obsahovat alespoň čtyři klíčová slova (např. cyklista, značka, auto, semafor…), která bylo nutno vhodně zakomponovat do textu. „V minulosti jsme se při soutěži zaměřovali na výtvarné práce, letos jsme dali přednost literární tvorbě,“ vysvětlil šéf odboru dopravy žďárského městského úřadu Jaroslav Miklík.

V kategorii nejmladších umělců z prvního stupně základních škol se nejlépe umístil Ondřej Růžička, který navštěvuje Základní školu Komenského ve Žďáře. „Básničku jsem pojmenoval Chyby a trvalo mi ji napsat (chvilka zamyšlení) asi tak dvacet minut. Skládal jsem ji doma a četl ve škole. Předtím jsem ještě žádnou básničku nevymyslel,“ řekl po vyhlášení Ondřej Růžička.

Na druhém místě se v téže kategorii umístil Jiří Žilka ze Základní školy Švermova a na třetím místě skončila jeho spolužačka Radka Losenická.

V kategorii starších od šesté do deváté třídy vyhrála soutěž Šárka Čepeláková, na druhé pozici se umístila Klára Tlačbabová a třetí byla Lucie Kulhánková.
Všechny tři dívky navštěvují Základní školu Švermova.